Astrolog Izabela Podlaska

Prawdziwa data ślubu Toma Cruise'a i Katie Holmes

Data publikacji: 2012-08-31 14:40:00

Aktorskie małżeństwa rzadko trwają długo. Jednak kiedy 28 czerwca 2012 roku Katie Holmes złożyła pozew rozwodowy, nawet bliscy znajomi pary byli zaskoczeni. Uchodząca za zgodną para nie dawała powodów do plotek, że coś między nimi dzieje się źle. Mimo że od początku ich związku w prasie plotkarskiej snuto domysły na temat autentyczności ich uczuć, para doczekała się szybko córki, a w 2006 roku wzięła ślub w bajkowym piętnastowiecznym zamku Odescalchi we Włoszech. Była to jedna z najdroższych i najbardziej wystawnych ceremonii w historii showbiznesu.

Horoskop scjentologicznej ceremonii ślubnek Toma Cruise'a i Katie Holmes

Scjentologiczna ceremonia ślubna Katie Holmes i Toma Cruise'a
18.11.2006 g. 18:00 CET (-1:00), Bracciano, Włochy
klasyfikacja: A, źródło: USAToday.com dostęp na 1.07.2012, archiwum autorki


Kiedy spojrzałam w horoskop tego wydarzenia, bardzo się zdziwiłam, bo powinny na niego działać znaczące tranzyty planet. Rozwodowi najczęściej towarzyszy tranzyt Saturna do osi, świateł lub planet osobistych w horoskopie ślubu. A tu tylko słaba separacyjna dwustopniowa kwadratura Marsa do Plutona oraz separacyjne trzystopniowe kwadratury, jakie tworzą Neptun i Jowisz do Wenus. To za mało, żeby wskazywało na tak oficjalny i radykalny krok jednego z małżonków. Horoskop ceremonii jest ciekawy, bo idealnie opisuje atmosferę, jaka towarzyszyła temu wydarzeniu.

Katie Holmes i Tom Cruise

Tom Cruise i Katie Holmes, 9 maja 2009, źródło: wikipedia.org

W dniu ślubu aż pięć obiektów znalazło się w znaku tajemniczego Skorpiona: trzy planety (Merkury, Mars i Jowisz) oraz oba światła horoskopu (Słońce i Księżyc). Wydarzenie wzbudziło wiele emocji, bo ślub miał być poprowadzony przez urzędnika Kościoła Scjentologów. Słońce w koniunkcji z Jowiszem wskazuje na religijną ceremonię, a kwadratura Saturna do tych dwóch obiektów pokazuje, że prawdziwość i legalność ślubu była podważana, a sam obrządek scjentologiczny był kontrowersyjny i uznawany przez opinię publiczną na całym świecie za niebezpieczne działanie sekty. Tyle planet w Skorpionie odzwierciedla, że był to jeden z najlepiej strzeżonych ślubów. Do pilnowania gości i młodej pary przed ekipami telewizyjnymi, tysiącami fanów, intruzami i paparazzi zostało wynajętych wielu ochroniarzy, pomagała też włoska policja (Merkury i Księżyc w koniunkcji z Marsem). Wenus w optymistycznym znaku Strzelca zapowiadała świetne wesele oraz pozytywne nastawienie młodej pary do wstąpienia w związek małżeński oraz szczerość uczuć i zamiarów. Takie posadowienie Wenus zapowiada też, że oboje dzięki związkowi wiele skorzystają i wspólnie dorobią się sporego majątku, co potwierdza dodatkowo koniunkcja Słońca z Jowiszem. Księżyc w Skorpionie niezbyt dobrze wróży domowemu spokojowi pary. Jednak nie jest spalony, ani nawet w promieniach Słońca, nie tworzy jeszcze ścisłego nowiu.

Tranzyty na pozew rozwodowy na horoskop scjentologivznej ceremonii ślubnej Toma Cruise'a i Katie Holmes

Tranzyty na złożenie pozwu rozwodowego 28.06.2012 na horoskop scjentologicznej ceremonii ślubnej
Katie Holmes i Toma Cruise'a 18.11.2006


Zaczęłam szukać informacji na temat okoliczności ślubu i okazało się, że ceremonia we włoskim miasteczku Bracciano nie była zakończona legalizacją związku! Państwo młodzi złożyli przysięgę przed przedstawicielem Kościoła Scjentologów, do którego oboje należeli. Jednak burmistrz Bracciano Patrizia Riccioni jednoznacznie wypowiedziała się na łamach USA Today, że była to ceremonia scjentologiczna nie uznawana przez władze włoskie, a nowożeńcy nie dostali aktu ślubu w miejscowym urzędzie. Według włoskiego prawa ta ceremonia jest nieważna. Rzecznik prasowy Toma Cruise'a Arnold Robinson w wypowiedzi dla Associated Press potwierdził, że para przedsięwzięła odpowiednie kroki aby zalegalizować swój związek i wzięła ślub cywilny w Los Angeles dzień przed włoską ceremonią. Para wyleciała do Włoch 17.11.2006 po południu, mogli więc wziąć ślub rano, w południe lub wczesnym popołudniem, bo dotarli do Włoch wieczorem. Nie ma wątpliwości, że za moment ślubu trzeba przyjąć cywilną ceremonię, która odbyła się w Los Angeles 17.11.2006, ponieważ to moment legalizacji związku jest podstawą do postawienia horoskopu ślubu.

Horoskop ślubu Toma Cruise'a i Kate Holmes ( cywilna ceremonia) 17.11.2006

Horoskop ślubu Toma Cruise'a i Kate Holmes (cywilna ceremonia)
17.11.2006, godzina 12:00, Los Angeles, Kalifornia, USA
klasyfikacja: X, źródło: www.people.com dostęp na 1.07.2012, archiwum autorki
godzina w przybliżeniu, rektyfikowana na podstawie informacji prasowych, domy od 0 st Barana


Postawiłam horoskop na dwunastą w południe i bingo! Księżyc w dniu, kiedy wzięli ślub cywilny w Los Angeles, był na początku trzeciego dekanatu Wagi (między 19. i 23. stopniem), gdzie w momencie złożenia przez Katie papierów rozwodowych znajdował się tranzytujący Saturn! Horoskop prawdziwego ślubu znacznie różni się od horoskopu scjentologicznej ceremonii. Księżyc w znaku Wagi wskazuje na partnerski podział obowiązków i opieki nad córką, a także dużą swobodę zawodową i towarzyską, jaką małżonkowie będą starali się zachować. I rzeczywiście mimo plotek o despotycznym charakterze Toma, Katie udało się wystąpić w wielu filmach, a nawet zadebiutować w sztuce na Broadwayu. Swobodnie mogła sama podróżować po świecie i nawet odwiedzać z córką swoją rodzinę, mimo że członkowie Kościoła Scjentologów mają zakaz kontaktowania się z członkami rodziny, którzy nie należą do kościoła. Słońce i Mars, które symbolizują w horoskopie ślubu pana młodego czyli Cruise'a, są w kwadraturze do Neptuna, planety pomyłek i życia w iluzji. Tom był autentycznie zaskoczony pozwem rozwodowym i jak widać nie do końca zdawał sobie sprawę, co czuje i myśli jego żona oraz do czego jest zdolna, aby uwolnić się od niego i scjentologów.

Tranzyty na złożenie pozwu rozwodowego 28.06.2012 do horoskopu ślubu Katie Holmes i Toma Cruise'a

Tranzyty na złożenie pozwu rozwodowego 28.06.2012
do horoskopu ślubu Katie Holmes i Toma Cruise'a


Merkury jest w retrogradacji, co nie sprzyja podpisywaniu umów, ale nie zawsze takie położenie zapowiada szybkie rozwiązanie umowy małżeńskiej. Mniej korzystna dla Merkurego jest aplikacyjna koniunkcja z Marsem, do której Merkury zacznie dążyć, kiedy wejdzie w ruch prosty. Horoskop ich ślubu cywilnego pokazuje większe szanse pary na zgodne współżycie, bo Księżyc nie jest w Skorpionie. Para podpisała intercyzę i szczegółowo spisała warunki ewentualnego rozstania i podziału majątku, co podkreśla znak zgodnej Wagi w horoskopie. Przy rozstaniu nie spierali się o majątek, bo te kwestie były dobrze omówione i zakontraktowane przed ślubem (znak Wagi – dobra umowa). Co więcej, Cruise okazał się bardzo hojnym mężem, bo przez pięć lat małżeństwa obsypywał żonę biżuterią i prezentami wartymi setki tysiące dolarów (szczodrość Wenus w Strzelcu).

Tranzyty na ogłoszenie rozwodu 20.08.2012 do horoskopu ślubu Katie Holmes i Toma Cruise'a

Tranzyty na ogłoszenie rozwodu 20.08.2012
do horoskopu ślubu Katie Holmes i Toma Cruise'a 


Oficjalny rozwód został ogłoszony przez sędziego w Nowym Jorku w poniedziałek 20.08.2012 roku (źródło: www.people.com). Od początku lipca, kiedy zaczęły się negocjacje dotyczące rozwodu między prawnikami Holmes i Cruise'a, Mars przemierzał znak Wagi, aby dołączyć do Saturna i utworzyć koniunkcję z Księżycem w horoskopie ślubu pary. Co ciekawe, walka toczyła się o podział rodzinnych obowiązków i opiekę nad Suri, co symbolizuje w horoskopie ślubu właśnie Księżyc. W dniu ogłoszenia rozwodu Księżyc był w znaku Wagi, tak samo jak w dniu złożenia pozwu rozwodowego i dniu zawarcia związku małżeńskiego. Słońce było natomiast w kwadraturze do Jowisza horoskopu ślubu, który oznacza sprawy prawne. Węzeł północny tworzył ścisłą dwuminutową aplikacyjną koniunkcję z Wenus, co wskazuje, że ci dwoje na pewno się nie zejdą.

Holmes dostała całkowitą opiekę nad córką, co wiele osób tłumaczy tym, że od dwóch lat zbierała dowody kompromitujące męża i Kościół Scjentologów. Udała jej się niezwykle trudna sztuka – odebrała dziecko mężczyźnie ze Słońcem w znaku Raka! Nie udało się to jej poprzedniczce, Nicole Kidman, która zastraszona przez scjentologów musiała po rozwodzie zerwać kontakty z synem i córką adoptowanymi wraz z Cruisem.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, elekcja ślubu, horoskop ślubu, Katie Holmes, Tom Cruise


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12