Astrolog Izabela Podlaska

Ślub Aleksandry Kwaśniewskiej i Jakuba Badacha

Data publikacji: 2012-09-24 00:27:00

Saturn powoli kończy swój pobyt w znaku Wagi, która tradycyjnie kojarzy się ze związkami i małżeństwem. Przez ostatnie dwa i pół roku mieliśmy okazję obserwować wiele spektakularnych ślubów, w tym oglądany przez miliony widzów na całym świecie królewski ślub księcia Williama i Kate Middleton. Również i my w Polsce doczekaliśmy się „ślubu stulecia”, o którym dzięki silnej pozycji Saturna (który jest teraz w Wadze, gdzie jest silny bo wywyższony) będzie się mówiło przez lata. Aleksandra Kwaśniewska, córka prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, w sobotę 22.09.2012 roku podczas równonocy jesiennej wyszła za mąż za Jakuba Badacha.

Horoskop tego ślubu jest bardzo ciekawy z wielu względów. Ceremonia, która miała się rozpocząć o 18:00, opóźniła się o prawie pół godziny z powodu tłumu gapiów, którzy zebrali się przed Katedrą Polową Wojska Polskiego na Nowym Mieście w Warszawie. Księżyc w Strzelcu w separacyjnej opozycji z Jowiszem w Bliźniętach jasno wskazuje, że na ślubie świetnie bawili się nie tylko zaproszenie goście, ale i gapie zwabieni chęcią obejrzenia wielu celebrytów. W dniu ceremonii Wenus była w znaku stałego i ognistego Lwa, co też wskazuje na szczęśliwe wydarzenie, widowiskową ceremonię i udane wesele. Dla Młodej Pary Wenus w Lwie zapowiada trwałość małżeństwa i życie towarzyskie na wysokich obrotach.

 Horoskop ślubu Aleksandry Kwaśniewskiej i Jakuba Badacha

Ślub Aleksandry Kwaśniewskiej i Jakuba Badacha 22.09.2012 g. 18:55 CEDT (-2:00),
Warszawa, klasyfikacja: A, źródło: Plejada.pl, archiwum autorki


W horoskopie ślubu zawsze pewna część planet symbolizuje Pannę Młodą, a część Pana Młodego. Aleksandrę Kwaśniewską reprezentują w tym horoskopie Wenus w Lwie, Księżyc w Strzelcu i Słońce w Wadze, czyli dwa obiekty w znaku żywiołu ognia i słabe światło. Pana Młodego natomiast symbolizują Mars w Skorpionie oraz Słońce i Saturn w Wadze, czyli dwie bardzo mocne planety i jedno słabe światło. Jak widać to Pan Młody będzie o wiele silniejszą stroną w tym małżeństwie i to on będzie zabiegał o jego trwałość i dbał o sprawy formalne.

Dobrze wróży małżeństwu, jeśli w horoskopie ślubu Wenus, Jowisz i Księżyc tworzą ze sobą aspekty. W dniu ślubu Kwaśniewskiej i Badacha Księżyc tworzył szeroką separacyjną opozycję z Jowiszem i separacyjny trygon z Wenus, a Wenus bardzo korzystny ścisły separacyjny sekstyl z Jowiszem. Wszystko więc wskazuje, że dzień sprzyjał Młodej Parze. Księżyc jest w próżnym kursie, co może oznaczać, że para nie od razu będzie starała się o dzieci i trzeba będzie trochę poczekać na powiększenie rodziny.

Ciekawie w tym horoskopie posadowione są malefiki i benefiki. Zarówno Mars, jak i Saturn, klasycznie uważane za planety złoczynne, znajdują się w znakach, które im sprzyjają i łagodzą ich negatywne działanie. Oba są też położone w siódmym domu horoskopu ślubu, który symbolizuje małżeństwo jako takie i Pannę Młodą. Saturn wywyższony w Wadze w siódmym domu to znak trwałości związku, a Mars w swoim władztwie w Skorpionie pokazuje, że małżonek będzie wspierał swoją żonę we wszystkim i bronił przed całym światem i wścibskimi dziennikarzami. Jowisz, mimo że jest w słabym znaku Bliźniąt, to jest w korzystnym dla tej planety drugim domu i zapowiada zamożność i duży majątek, jakiego małżonkowie się dorobią. Wenus jest w piątym domu, który tradycyjnie jest uważany za dom jej radości, a dzięki temu bardzo ją wzmacnia. A Wenus to przecież główny i najważniejszy element horoskopu ślubu. Warto zauważyć, że Panna Młoda ma w swoim horoskopie Saturna w znaku Wagi, a Wenus w znaku Wodnika, w opozycji do Wenus ślubu. Pan Młody natomiast ma Jowisza w znaku Bliźniąt, a Księżyc w znaku Lwa w koniunkcji z Wenus ślubu.  Świadczy to o tym, że decyzja o ślubie nie była przypadkowa i pochopna dla żadnej ze stron. Gratuluję Młodej Parze i życzę im wielu szczęśliwych lat oraz spełnienia marzeń!

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, horoskop ślubu


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12