Astrolog Izabela Podlaska

Stadion Narodowy - horoskop budowli

Data publikacji: 2012-10-17 14:05:00

Od wczoraj po odwołanym z powodu ulewy i zalania murawy meczu Stadion Narodowy w Warszawie stał się obiektem publicznych żartów. Horoskop stadionu pokazuje, że ta budowla będzie nie raz wzbudzać kontrowersje i powodować kłopoty organizatorom imprez i meczy.

Stadion Narodowy

Stadion Narodowy w Warszawie, fot. Przemysław Jahr, źródło: wikipedia.org


Horoskop budowy Stadionu Narodowego ma ascendent w optymistycznym znaku Strzelca, jednak jego władca Jowisz jest w retrogradacji w Wodniku, co od razu daje nam informację, że budowa może nie pójść zgodnie z planem. W trakcie budowy budżet inwestycji znacznie wzrósł, ponieważ pojawiły się dodatkowe koszty spowodowane rozbudową projektu i opóźnieniami podwykonawców. W rezultacie wokół stadionu nie ma zaplanowanych trawników i zieleni, bo nie starczyło już na nie pieniędzy (Jowisz w retro).

Horoskop Stadionu Narodowego

Stadion Narodowy – wmurowanie kamienia węgielnego
7.10.2009 g. 12:00 CEDT (-2:00), Warszawa, Polska, klasyfikacja: A,
źródło: informacje prasowe, archiwum autorki


Planowo stadion miał być oddany do użytku 30 czerwca 2011 roku. W sierpniu i wrześniu miały się tam odbyć pierwsze imprezy, w tym mecz towarzyski Polska-Niemcy 6.09.2011. W maju podczas ostatnich oględzin inspektorzy podczas wykonywania prób obciążeniowych wykryli poważną usterkę w montażu żelbetonowych schodów. Elementy, z których złożono schody, były źle zamontowane, co groziło zawaleniem przy dużym obciążeniu. Mecz przeniesiono na wybudowany zgodnie z planem stadion w Gdańsku. Ciekawostką jest, że medium coeli, które symbolizuje w horoskopie budowy dach i górne partie budowli, jest w koniunkcji ze Słońcem w Wadze, które jest w upadku oraz z Saturnem, który w tym wypadku może oznaczać problemy ze schodami. Stadion zwieńczony jest ruchomą kopułą, która bardzo wolno się otwiera, bo aż dwadzieścia minut. O tym, jak potrafi być to po saturnowemu uciążliwe, przekonali się widzowie i piłkarze podczas jednego z meczy rozgrywających się w ramach Euro 2012. Pod kopułą było bardzo gorąco, a organizatorzy nie chcieli robić przerwy na otwieranie kopuły, bo bardzo opóźniłoby to mecz. Schody okazały się nie jedynym problemem podczas tej budowy. Kolejne opóźnienia były spowodowane błędami w projektach instalacji elektrycznych, sanitarnych i agregatów prądotwórczych.

Etapy opóźnień pokazują aspekty Księżyca, który sam z siebie jest dobrze położony, bo w Byku, znaku swojego wywyższenia, a do tego w znaku ziemskim bardzo sprzyjającym budowaniu. Księżyc najpierw robi sekstyl do Marsa, władcy imum coeli, który jest w Raku, co pokazuje kłopoty i opóźnienia z podstawowymi elementami budowy (schody na arenę). Potem robi trygon do Merkurego, który jest silny w znaku swojego władztwa i wywyższenia w Pannie, a ostatni aspekt aplikacyjny to trygon do Saturna, który jest w Pannie (prace wykończeniowe, wadliwe instalacje, których wymiana opóźniła otwarcie obiektu). Stadion uroczyście otwarto 29 stycznia 2012 roku, siedem miesięcy później niż planowano. Należy jednak podkreślić, że silny Księżyc w tym horoskopie pokazuje, że prace przebiegły bardzo szybko mimo tych opóźnień i nikt się nie spodziewał, że stadion zostanie ukończony na mistrzostwa Euro 2012.

Mars w Raku jako władca imum coeli (fundamenty) wskazuje, że głównym problemem w konserwacji stadionu będzie murawa (ognisty Mars w wodnym Raku), a Saturn w koniunkcji z medium coeli sugeruje, że również dach nie jest silną stroną tej budowli (będzie się zacinał, jego konserwacja będzie bardzo droga). Jak przekonali się wczoraj kibice, Stadion Narodowy nie jest w stanie obronić się przed deszczem, mimo że ma dach.Interpretacja horoskopu Stadionu Narodowego pochodzi z mojego artykułu "Budowa domu", który ukazał się w numerze 1-2(6-7) kwartalnika "Astrologia Profesjonalna". O regułach interpretacji elekcji budowy domów pisałam na blogu we wpisie z  sierpnia 2012

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Stadion Narodowy, elekcje, horoskop domu


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12