Astrolog Izabela Podlaska

Kwartalnik „Szósty Zmysł” znika z kiosków

Data publikacji: 2012-11-25 21:24:00

W połowie listopada tego roku, tuż przed całkowitym zaćmieniem Słońca, właściciele Agory zdecydowali o zawieszeniu wydawania kwartalnika „Szósty Zmysł”. Ukazały się zaledwie dwa numery. Z ciekawością zajrzałam w horoskop tej gazety, bo od kilku lat śledzę horoskopy nowych tytułów prasowych. Czy w horoskopie widać, że tytuł miał słaby start?

 Kwartalnik "Szóśty Zmysł"

Kwartalnik "Szósty Zmysł" 30.03.2012 g. 6:00, Warszawa, klasyfikacja: A,
źródło: informacje w prasie, archiwum autorki

Kwartalnik "Szósty Zmysł" - okladka pierwszego numeruZdecydowanie tak. Gazeta pojawiła się na rynku w piątek 30.03.2012 roku, kiedy Merkury, patron dziennikarzy i prasy, był w niefortunnej pozycji, bo w Rybach, znaku swojego wygnania i upadku oraz w retrogradacji, co osłabia działanie każdej planety. Z moich badan nad horoskopami gazet wynika, że słaba pozycja tej planety nie pomaga w wypromowaniu pisma i uniemożliwia zostanie liderem w swoim segmencie rynku. W przypadku „Szóstego Zmysłu” Merkury jest w znaku duchowych i mistycznych Ryb, co w sumie oddaje tematykę pisma, którego hasło brzmiało „Zobaczyć niewidzialne, poznać nieznane”. Jednak retrogradacja oznacza, że pismo będzie miało problemy z prezentowaniem nowości oraz z terminowością. Księżyc, który oznacza czytelników pisma, jest w korzystnym dla siebie znaku Raka, ale w opozycji z Plutonem. Czytelnicy oczekiwali mrożących krew w żyłach opowieści o duchach, wilkołakach i czarnych magach, ale pismo im tego nie dostarczyło. Księżyc jest również w kwadraturze ze Słońcem i Uranem, co pokazuje, że redakcja mało wiedziała, jak zaspokoić ciekawość czytelników. Wenus, która jest bardzo dobrze położona w tym horoskopie, bo w znaku Byka i w drugim domu, nie zapewniła niestety stabilności finansowej. Mimo że Agora jest potentatem prasowym na polskim rynku, najwyraźniej nie opłacało im się finansować dalej pisma, które ma niewystarczającą sprzedaż. Nakład pisma był zresztą ogromny, bo aż 100 000 egzemplarzy! Najpopularniejszy w tym segmencie miesięcznik „Nieznany Świat” ma o wiele mniejszy nakład, bo 80 000 egzemplarzy. Silna Wenus zrealizowała się w tym horoskopie jako bardzo ładna szata graficzna i dobrej jakości papier.

 Kwartalnik "Szóśty Zmysł" - tranzyty

Tranzyty na horoskop kwartalnika "Szósty Zmysł" na 12.11.2012 r.

Informację o zawieszeniu wydawania pisma podała redakcja na swojej stronie na Facebooku 12.11.2012 roku. Progresywny Księżyc uściślił opozycję do Plutona pod koniec października. Tranzytujący Mars 10.11.2012 utworzył kwadraturę z Merkurym, a 15.11.2012 koniunkcję z medium coeli pisma. W horoskopie człowieka taki tranzyt oznacza często pochopne decyzje dotyczące spraw zawodowych. W przypadku pisma taki tranzyt może zrealizować się jako nagła decyzja o zmianie naczelnego lub wymianie zespołu czy też, jak w tym przypadku, o zakończeniu jego wydawania.

To kolejny przykład, że Merkury w retrogradacji i w niekorzystnym dla siebie znaku nie przynosi powodzenia pismu i długo zajmuje mu, aby znaleźć czytelników i znaleźć swoje miejsce na rynku. Ciekawe, że jutro ma ukazać się w Polsce nowy dwutygodnik „W Sieci”. Niestety, będzie on miał Merkurego w retrogradacji, dlatego nie wróżę mu zbyt długiej bytności na rynku. Pomysł na pismo jest też bardzo w stylu retro. W piśmie będą głównie przedruki z blogów i artykuły, które wcześniej ukazały się w Internecie. Pomysł moim zdaniem szalony w czasach, kiedy publikacje w Internecie są chętniej czytane od papierowych wydań pism. Chyba że nie chodzi tu o zrobienie fajnego pisma, ale o wydanie pozyskanych funduszy, co może pokazywać Wenus w znaku Skorpiona w horoskopie nowego dwutygodnika. Nakład będzie miał 150 000 egzemplarzy! Śmiała decyzja.

Dwutygodnik "W Sieci" horoskop

Dwutygodnik "W Sieci" 26.11.2012 g. 6:00, Warszawa, klasyfikacja: A,
źródło: informacje prasowe, archiwum autorki

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, horoskop gazety, Merkury w retrogradacji


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12