Astrolog Izabela Podlaska

Modlin w retro

Data publikacji: 2012-12-23 23:23:00

Lotnisko w Modlinie, które w lipcu tego roku oddano do użytku, zostało w ten weekend (22.12.2012) zamknięte na skutek decyzji Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Duża część pasa startowego jest w tak złym stanie, że zagraża to bezpieczeństwu lotów i pasażerów. Nie wiadomo, kiedy loty zostaną wznowione. W horoskopie otwarcia lotniska Merkury jest w retrogradacji, co zapowiada problemy z  funkcjonowaniem portu lotniczego. W moim wpisie na blogu z 17.07.2012 omawiałam horoskop lotniska i wskazywałam na możliwe problemy z komunikacją. Czasowe zamknięcie portu potwierdza moje obserwacje, że to, co jest zaczęte na Merkurym w retro, prawie zawsze wymaga naprawy, poprawek i większego wysiłku, aby wszystko dobrze działało. Tak też stało się w tym przypadku. Pas startowy lotniska został wadliwie wykonany i trzeba go naprawić, mimo że jest nowy.

Tranzyty na horoskop Lotniska Warszawa/Modlin
Tranzyty na horoskop Lotniska Warszawa/Modlin na dzień 22.12.2012

Od kilku tygodni do mediów przedostawały się informacje o tym, że linie lotnicze, które latają z Modlina, są coraz bardziej niezadowolone z umowy z lotniskiem. Jego położenie (las, bliskość wody) sprawia, że są tam częste mgły. Lotnisko wciąż nie ma systemu ILS, który ułatwia lądowania w czasie mgły. Wizzair jako pierwszy się zbuntował i już kilka dni temu zapowiedział, że na trzy gorące świąteczne tygodnie przenosi swoje loty na Okęcie. Na Słońce w horoskopie lotniska od ponad dwóch tygodni działa opozycją Mars, co obrazuje bunt i konfrontację z jednym z dwóch głównych przewoźników, którzy latają z Modlina. Czy sytuacja szybko wróci do normy? Tranzyty na horoskop lotniska nie nastrajają optymistycznie. Saturn robi aplikacyjną kwadraturę z Merkurym, który jest głównym sygnifikatorem lotniska. Dokładny aspekt nastąpi 23 października 2013 roku, co oznacza, że aż do października kłopoty z nawierzchnią i systemami ostrzegawczymi nie będą do końca rozwiązanie. Dodatkowo Uran robi aplikacyjną opozycję do Marsa w horoskopie lotniska (ścisły aspekt 18.02.2013), co zapowiada konieczność wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań technicznych i szybkiego przystosowania się do zmieniających się okoliczności. Te okoliczności to bunt przewoźników i konieczność płacenia przez zarząd lotniska w Modlinie wysokich kar za niewywiązywanie się z umów. Sytuacja Modlina wygląda bardzo dynamicznie w najbliższych miesiącach. Na szczęście Jowisz robi w marcu i kwietniu korzystne aspekty z medium coeli i Księżycem w horoskopie lotniska. To zapowiada, że do wiosny sytuacja się unormuje, choć do października (tranzyt Saturna do Merkurego) problemy mogą się powtarzać. Mam nadzieję, że loty firmy Wizzair z Okęcia przedłużą się do połowy stycznia, bo, nie ukrywam, że mam w tym osobisty interes.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Merkury, lotnisko, Modlin, retrogradacja


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12