Astrolog Izabela Podlaska

Klątwa Merkurego w retro

Data publikacji: 2013-01-21 13:59:00

Barack Obama składa przysięgę prezydencką 20.01.2009Wczoraj Barack Obama został zaprzysiężony na drugą prezydencką kadencję podczas prywatnej uroczystości w Białym Domu. Jednak będzie musiał powtórzyć swoją przysięgę w poniedziałek w południe lokalnego czasu (czyli już niedługo). Według konstytucji prezydent powinien być zaprzysiężony w południe 20.01 po wyborach. Jednak jeśli ten dzień wypada w  niedzielę, jak zdarzyło się w tym roku, ceremonię powtarza się w poniedziałek, kiedy organizowane są oficjalne uroczystości. Z punktu widzenia astrologii elekcyjnej to moment pierwszej przysięgi służy do postawienia horoskopu drugiej kadencji Obamy.


Horoskop zaprzysiężenia Baracka Obamy na prezydenta na drugą kadencję

Zaprzysiężenie Baracka Obamy na prezydenta USA na drugą kadencję 20.01.2013 g. 11:55, Waszyngton, USA,
klasyfikacja: A, źródło: relacje telewizyjne i prasowe, archiwum autorki

Obama jest chyba jedynym prezydentem, który musiał przy każdym zaprzysiężeniu powtarzać przysięgę dwa razy. Na pewno niektórzy pamiętają, że cztery lata temu 20.01.2009 roku Obama pomylił się nie ze swojej winy podczas składania przysięgi na oficjalnej uroczystości. Aby formalnościom stało się zadość, przysięgę powtórzono 21.01.2009 roku. W horoskopie zaprzysiężenia Obamy na pierwszą kadencję Merkury jest w retrogradacji, co oznacza często powtarzanie lub poprawianie tego, co już się raz zrobiło. Horoskop pierwszej inauguracji Obamy jest jednocześnie horoskopem całej jego prezydentury. Dlatego nie zdziwił mnie fakt, że Obama i w tym roku musi powtarzać przysięgę. Na Merkurego w retro nic się nie poradzi.

 Horoskop zaprzysiężenia Baracka Obamy na prezydenta na pierwszą kadencję

Zaprzysiężenie Baracka Obamy na prezydenta USA 20.01.2009, g. 12:05, Waszyngton, USA, klasyfikacja: A,
źródło: relacje telewizyjne i prasowe, archiwum autorki

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Merkury w retrogradacji, retrogradacja, elekcje, Merkury, Barack Obama


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12