Astrolog Izabela Podlaska

Dwusetna rocznica wydania „Dumy i uprzedzenia”

Data publikacji: 2013-01-28 23:58:00

Dziś mija dwieście lat od pierwszego wydania powieści Jane Austen „Duma i uprzedzenie”. Austen urodziła się z Jowiszem w znaku Bliźniąt, co charakteryzuje wielu autorów, którzy mają wielki dar obserwacji i umiejętność opisywania relacji i zmian społecznych oraz obyczajów. Austen nie pisała tylko romansów, ale powieści społeczno-obyczajowe, dzięki czemu jej powieści stały się uniwersalne i zdobyły wielu czytelników, w większości czytelniczki. Obie planety społeczne Jowisz i Saturn są w trygonie i w aspekcie do Słońca, co wskazuje, że Austen była świetną obserwatorką życia codziennego i świetną komentatorką społecznych obyczajów, przemian i moralności. Saturn jest bardzo silny, bo w znaku swojego wywyższenia w Wadze, co wskazuje na trwałość dokonać pisarki i ponadczasowość jej prozy.

Horoskop Jane Austen

Jane Austen ur. 16.12.1775 g. 23:45, Basingstoke, Wielka Brytania, klsyfikacja: A,
źródło: godzina podana w liście przez ojca www.astro.com

Jej Merkury jest w znaku Strzelca, na wygnaniu, co pokazuje, że nie bała się wykraczać poza konwencje i formy literackie, które obowiązywały w jej czasach. Pozycja Merkurego w III domu podkreśla umiejętności pisarskie. Opozycja do Jowisza wskazuje na talent literacki, a pozycja Jowisza w IX mówi o szczęściu do wydawców. Austen udało się wydać większość powieści za swojego życia, mimo że w jej czasach nie wydawało się kobiet autorek.

Horoskop pierwszego wydania powieści "Duma i uprzedzenie" Jane Austen

Pierwsze wydanie powiści "Duma i uprzedzenie" Jane Austen 28.01.1813 r., godzina nieznana,
Londyn, Wielka Brytania, klasyfikacja: X, źródlo: www.wikipedia.com


Powieść „Duma i uprzedzenie” została wydana w styczniu 1813 i dzięki staraniom wydawcy i dużej reklamie szybko zyskała takie powodzenie i rzesze czytelników, że w październiku 1813 roku wyszło drugie wydanie. Powieść opublikowano, kiedy Jowisz robił trygon do jej Merkurego i zmierzał do trygonu ze Słońcem. W 1814 roku Jane opublikowała "Mansfield Park", powieść, na której zarobiła najwięcej i która cieszyła sie wielkim powodzeniem wśród czytelników, mimo że krytycy całkowicie ją zignorowali.

Pierwsze wydanie "Dumy i uprzedzenia"

"Duma i uprzedzenie" Jan Austen pierwsze wydanie, źródło: www.wikipedia.com

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Jowisz, Merkury, Jane Austen


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12