Astrolog Izabela Podlaska

Wodnik abdykuje na pełni w Lwie

Data publikacji: 2013-01-29 14:21:00

Wczoraj królowa Holandii Beatrix ogłosiła, że abdykuje na rzecz swojego najstarszego syna Willema-Aleksandra. Oficjalne przekazanie władzy nastąpi w kwietniu tego roku. Królowa, urodzona podczas nowiu w znaku Wodnika, abdykowała tuż po pełni Księżyca w znaku Lwa. Podczas pełni Słońce i Księżyc tworzyły kwadraturę z planetą Saturn, która wskazuje na ograniczenia, ważne postanowienia i autorytet. Królowa cieszyła się wielkim szacunkiem wśród poddanych mimo wielu kontrowersyjnych decyzji, które podejmowała w ciągu swojego życia.

Królowa Holandii Beatrix

Królowa Holandii Beatrix ogłasza swoją abdykację 28.01.2013, źródlo: www.wikipedia.com

Jako silny Wodnik zawsze chodziła własnymi drogami. Jej ślub z Niemcem Clausem von Amsbergiem, który odbył się 10 marca 1966 roku, spowodował zamieszki. Claus był nowiem związany z Nazistami podczas II wojny światowej. Królowa jednak postawiła na swoim, a poddani zaakceptowali króla. Szybko stał się jedną z najpopularniejszych postaci w Holandii. Beatrix z silnie obsadzonym znakiem Wodnika z uporem realizowała swoje plany. Uran, planeta niezależności i nowoczesności, tworzy kwadraturę ze wszystkimi planetami w znaku Wodnika w horoskopie królowej, co jeszcze bardziej podkreśla jej niezależność i nowoczesność. Dzięki małżeństwu para szybko doczekała się syna Willema-Alexandra, który był pierwszym męskim potomkiem w holenderskiej rodzinie królewskiej od 116 lat! Para doczekała się jeszcze kolejnych dwóch synów.

 Horoskop królowej Holandii Beatrix

Beatrix, królowa Holandii 1980-2013, ur. 31.01.1938 g. 9:47, Soestdijk, Holandia,
klasyfikacja: AA, źródło: akt urodzenia, www.astro.com


Mars w Baranie w koniunkcji z Saturnem pokazuje na nieustępliwość w działaniu, ale i ukrytych wrogów, których królowa w czasie swojego panowania miała wielu. 30.04.2009 roku o mało co nie zginęła w zamachu na jej życie, kiedy zamachowiec podczas parady wjechał w tłum samochodem i chciał staranować wóz królowej. Kilka osób zginęło, ale królowej nic się nie stało. William Lilly uważał, że Saturn w XII domu chroni przed ukrytymi wrogami.

 Tranzyty na horoskop królowej Beatrix na dzień ogłoszenia abdykacji 28.01.2013

Tranzyty na horoskop królowej Beatrix na dzień ogłoszenia abdykacji 28.01.2013


Królowa abdykuje w momencie, kiedy Saturn ze znaku Skorpiona utworzył kwadraturę do jej Księżyca (dziedzictwo, rodzina, obowiązki wobec syna i monarchii), Jowisza (monarchia, funkcje społeczne), Wenus (korzyści z prestiżowego stanowiska) i Słońca (głowa państwa). Księżyc jest w tradycyjnej astrologii uważany za królową, tranzyt Saturna idealnie wyraża więc abdykację i rezygnację z funkcji. Uran tworzy kwadraturę z osią medium coeli-imum coeli, co wskazuje na zmianę władzy i rodzinne przetasowania. Warto dodać, że abdykacja od kilku pokoleń stała się tradycją w tej rodzinie królewskiej i nie jest niczym nadzwyczajnym. Wręcz przeciwnie, stała się saturnicznym zwyczajem. 

Horoskop Willema-Alexandra, księcia Holandii

Willem-Alexander, książę holenderski ur. 27.04.1967 g. 19:57, Utrecht, Holandia,
klasyfikacja: AA, źródło: akt urodzenia, www.astro.com


Willem-Alexander ma teraz Saturna w koniunkcji z ascendentem i węzłem południowym oraz w opozycji do Słońca (władcy medium coeli), co oznacza nowe obowiązki i ograniczenia, jakie niesie ze sobą bycie królem. Jowisz, który oznacza wyniesienie na tron i koronację, bliża się do koniunkcji z Wenus i opozycji z Księżycem.

Beatrix przejdzie do historii jako najdłużej panująca monarchini. Znakiem Wodnika tradycyjnie włada Saturn, planeta czasu i wytrwałości, której królowej trudno odmówić.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Beatrix, Willem-Alexander, Lew, pełnia, nów, Wodnik


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12