Astrolog Izabela Podlaska

"Harper's Bazaar" polska edycja

Data publikacji: 2013-02-14 23:40:00

Dziś w walentynki ukazał się pierwszy numer polskiej edycji magazynu „Harper's Bazaar”. To najdłużej ukazujące się pismo o modzie na świecie. Pierwsze wydanie ukazało się w Nowym Jorku 1867 roku! Horoskop polskiej edycji pokazuje, że nie będzie to pismo dla każdego, co podkreśla i z góry potwierdza wydawca.

 Okładka polskiej edycji "Harper's Bazaar"


Okładka pierwszego polskiego wydania „Harper's Bazaar” , źródło: funpage magazynu na Facebooku

 

Merkury, patron prasy i handlu, jest w horoskopie polskiej edycji pisma w znaku Ryb w koniunkcji z Marsem i Neptunem. Merkury w Rybach jest na wygnaniu, co wskazuje, że magazyn nie będzie spełniał ściśle informacyjnych funkcji, mało w nim będzie modowych nowinek, za to skupiać się będzie na nietypowych, oryginalnych i wyrafinowanych w formie sesjach zdjęciowych i modzie haute cuture. Merkury w koniunkcji z Marsem może pokazywać, że redakcja nastawiona będzie na kontrowersyjne przekazywanie treści, a czytelnik z trudem będzie odróżniał materiały redakcyjne od reklam (w pierwszym numerze aż sześćdziesiąt stron to reklamy). Sprzedawanie wizji, inspirowanie oraz pokazywanie ubrań i stylizacji, na które w Polsce niewiele kobiet stać, to kolejny przejaw redakcyjnej strategii, który dobrze opisuje Merkury w Rybach.

"Harper's Bazaar" polska edycja

Miesięcznik „Harper's Bazaar” edycja polska 14.02.2013 g 6:00, Warszawa, Polska, klasyfikacja: A,
źródło: wirtualnemedia.pl, archiwum autorki

W magazynach poświęconych modzie ważną rolę odgrywa Wenus. W horoskopie polskiego wydania jest w znaku nowoczesnego Wodnika, w trygonie z Jowiszem (cena miesięcznika 11,90 zł jest najwyższa w tym segmencie na polskim rynku) i jednocześnie w kwadraturze z Saturnem (moda nie dla wszystkich). Relacje Wenus z dwiema planetami społecznymi wskazują, że będzie to pismo znaczące na naszym rynku modowym i reklamowym, choć z płynnością finansową może być przez pierwsze miesiące krucho (Saturn uściśli kwadraturę do Wenus w listopadzie 2013 roku). Pismo ma na szczęście wyjątkowo duży budżet, jego wprowadzenie kosztowało wydawnictwo Marquard 10 milionów złotych (silny Jowisz).

"Harper's Bazaar" pierwszy numer

Pierwszy numer amerykańskiego „Harper's Bazaar” 2.11.1867 g. 6:00, Nowy Jork, USA, klasyfikacja: A,
źródło: www.harpersbazaar.com, archiwum autorki

Pomyślałam, że ciekawie było by porównać horoskop polskiej edycji z horoskopem ukazania się pierwszego numeru „Harper's Bazaar”. Merkury jest w tak samo niestandardowej pozycji, bo w znaku Strzelca na wygnaniu i tworzy aspekt z Neptunem (moda, sesje, sprzedawanie wizji i marzeń). Magazyn jako jeden z pierwszych w Ameryce publikował modę dla sufrażystek, a w latach międzywojennych radykalnie zmienił styl w fotografowaniu modelek, bo jako pierwszy zaczął publikować zdjęcia modelek w plenerze. Wenus, tak samo jak w polskiej edycji, jest w aspekcie z Jowiszem i Saturnem. Polski „Harper's Bazaar” będzie na początku kopiował dużo pomysłów i materiałów z amerykańskiej matki, ale na pewno wyjdzie mu to na dobre. Tym niemniej na pewno będzie to pismo skierowane do specyficznej i niewielkiej grupy odbiorców.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Jowisz, Wodnik, elekcje, horoskop gazety, Harper's Bazaar, Merkury, Wenus, Saturn


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12