Astrolog Izabela Podlaska

Lincoln: prawnik z charyzmą

Data publikacji: 2013-02-21 02:10:00

Ostatnio nadrabiam kinowe zaległości i obejrzałam wreszcie film Stevena Spielberga „Lincoln”. Niesamowita kreacja Daniela Day-Lewisa w roli Lincolna jest warta pójścia do kina, nawet jeśli ktoś nie przepada za Spielbergiem. Aktor ma moim zdaniem duże szanse na Oscara za główną rolę męską. Reżyser pewnie mniejszą na zdobycie Oscara za reżyserię, bo film ciągnie się i jest bardzo tendencyjny, żeby nie powiedzieć propagandowy. Spielberg przedstawia wojnę secesyjną jako walkę o zniesienie niewolnictwa w Stanach, czyli bardzo upraszcza, a nawet nagina fakty historyczne, aby opowiedzieć rzewną historię.

Portret Abrahama Lincolna

Lincoln, George Peter Alexander Healy, 1869, źródło: wikipedia.org


Abraham Lincoln jest jednym z najbardziej znanych prezydentów Stanów Zjednoczonych. Słońce w jego horoskopie jest w znaku powietrznego i stałego Wodnika. Wiedza, wykształcenie i prawo miały dla niego wysoką wartość i dzięki nim stał się kimś. Silny konflikt z ojcem i brak matki, która umarła, kiedy był dzieckiem (Księżyc w Koziorożcu) nie ułatwiły mu łatwego startu w życiu. Pochodził z biednej rodziny, został więc prawnikiem, aby zarabiać na życie. W jego horoskopie Merkury, planeta pomagająca określić zawodową drogę, jest w koniunkcji z Jowiszem (bardzo silnym w znaku Ryb), który symbolizuje prawo właśnie. Merkury jest też w koniunkcji z Plutonem, który dodaje nieustępliwości w nauce i działaniu.

Horoskop Abrahama Lincolna
Abraham Lincoln ur. 12.02.1809 (data wg. nowego kalendarza) g. 6:58, Hodgenville, KY, USA,
klasyfikacja: B, źródło: biografia, www.astro.com


Lincoln miał Marsa w Wadze w trygonie do Słońca, umiał więc negocjować i pociągać za sznurki, kiedy było to potrzebne. Mars w Wadze ciekawie opisuje mężczyznę, z powodu którego zaczęła się wojna secesyjna. Lincoln nie dostał większości głosów i część stanów chciała odłączyć się w akcie protestu. Film Spielberga dość wiernie pokazuje, jakich negocjacyjnych i prawnych sztuczek użył Lincoln, aby 31.01.1865 roku przegłosowano w parlamencie trzynastą poprawkę do konstytucji Stanów Zjednoczonych, która znosiła niewolnictwo i prace przymusowe. Ciekawostka, że ostatnim stanem, który formalnie ratyfikował poprawkę, było Missisipi i wszelkich formalności dopełniono... w tym miesiącu pod wpływem filmu Spielberga! Ale to już inna historia.

Szesnasty prezydent Stanów Zjednoczonych był bardzo lubiany i szanowany, miał duże poczucie humoru i lubił opowiadać historyjki w najmniej oczekiwanych momentach (Merkury w Rybach w koniunkcji z Jowiszem w I domu). Neptun na medium coeli wskazuje, że był człowiekiem z wizją i charyzmą. W życiu prywatnym miał jednak mniej szczęścia, na co wskazują dwie planety osobiste opisujące relacje uczuciowe i partnerskie na wygnaniu: Księżyc w znaku Koziorożca i Wenus w Baranie. Lincoln poślubił bogatą i wpływową Marry Todd, która miała duże ambicje polityczne i chciała zostać żoną wpływowego polityka, marzyła o prezydenturze dla męża. Wyczuła, że Lincoln nadaje się do tej roli i bardzo pomogła mu wyrobić znajomości i wpływy, dzięki którym zaczął piąć się po szczeblach politycznej kariery. Jednak ich związek nie był usłany różami. Marry robiła mu nieustannie sceny, wtrącała się w nie swoje sprawy, była rozrzutna, a niektórzy biografowie twierdzą, że biła męża (Księżyc w kwadraturze z Marsem).  Jednak mimo tego to jej zawdzięczał swoją karierę i życiową stabilizację (Księżyc w sekstylu z Jowiszem i Plutonem).

Polecam bardzo film Spielberga, bo Day-Lewis jest genialny, a realia epoki są fenomenalnie oddane i sfilmowane przez polskiego operatora Janusza Kamińskiego, który też jest nominowany do Oscara w tym roku za zdjęcia do filmu „Lincoln”.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Abraham Lincoln, Księżyc, Wodnik, Koziorożec


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12