Astrolog Izabela Podlaska

Horoskop papieża Franciszka

Data publikacji: 2013-03-20 20:41:00

UWAGA! 21.03.2013 opublikowano w sieci akt urodzenia Jorge Bergoglio dzięki pracy argentyńskiej astrolog Claudii Rizzi. Wynika z niego, że godzina urodzenia papieża Franciszka to 21:00. Ma on więc ascendent w Raku i medium coeli w Byku i bardzo silnie obsadzony VII dom horoskopu. W poniższym wpisie poprawiłam osie horoskopów na prawidłowe i 22.03 zredagowałam tekst. Miłej lektury!

Od kilku dni to najbardziej poszukiwana wiadomość w świecie astrologów: o której godzinie przyszedł na świat Jorge Maria Bergoglio, który od zeszłej środy jest władcą Państwa Watykańskiego? Po sieci krążyło kilka wersji godziny, żadna jednak nie pochodziła z wiarygodnego źródła. Dziś wczesnym popołudniem zagadka rozwiązała się. Włoska astrolog Grazia Bordoni opublikowała na swojej stronie na Facebooku informację, że Bergoglio urodził się 17 grudnia 1936 roku o godzinie 17:10 w dzielnicy Flores w Buenos Aires, w Argentynie. Dane pochodzą z aktu urodzenia, który otrzymała za pośrednictwem dwojga  Argentyńczyków Adriany i Federica Cavadini. Data ma więc klasyfikację AA, czyli najbardziej wiarygodną.

 Papież Franciszek

Papież Franciszek, www.wikipedia.org

Horoskop Jorge Marii Bergoglia papieża Franciszka

Jorge Maria Bergoglio - papież Franciszek ur. 17.12.1936 g. 21:00, Flores, Buenos Aires, Argentyna,
klasyfikacja: AA, źródło: aktu urodzenia obublikowany w sieci przez Claudię Rizzi, astrodatabank.com

Wczoraj we wpisie o pontyfikacie Franciszka pokrótce omówiłam jego horoskop bez godziny. Ascendent, który obliczamy właśnie dzięki znajomości pory urodzenia, jest trzecim po Słońcu i Księżycu najważniejszym punktem horoskopu urodzeniowego. Wiemy już, że Bergoglio jest słonecznym Strzelcem z Księżycem w Wodniku i ascendentem w znaku Raka. W jego horoskopie silny jest bżywioł ziemi, bo Merkury i Jowisz są w znaku Koziorożca. Patriarcha z silnym żywiołem ziemi bardzo przyda się teraz Watykanowi, który tonie w długach i traci na rozluźnieniu dyscypliny wewnątrz państwa. Słońce i Jowisz w VI domu horoskopu wskazują na dobrego organizatora i człowieka który ciężkiej pracy sie nie boi. Po Benedykcie XVI, który był człowiekiem pisma, nastał papież, który jest człowiekiem pracy i czynu.

Wenus jest w znaku Wodnika w koniunkcji z Księżycem, władcą ascendentu, co wskazuje na działanie z misją i dużą umiejętność dogadywania się z ludźmi z różnych grup społecznych i wiekowych. To aspekt świetnego nauczyciela, a nawet guru, za którym pójdą nie tylko młodzi ludzie, ale i nowi wyznawcy, zachęceni postawą i nauką Franciszka. Urodzony tuż po zaćmieniu Słońca Jorge dostąpił w swoim życiu nie tylko powołania do służby Bogu, ale i podjął się misji zbawienia świata od głodu i nędzy.

Tranzyty planet na wybór papieża Franciszka
Tranzyty planet Jorge Maria Bergoglia na dzień wyboru na papieża 13.03.2013 g. 19:06

Bergoglio został wybrany na papieża, kiedy tranzytujący Saturn robił kwadraturę z Księżycem, władcą ascendentu (przeprowadzka do dalekiego kraju, skąd pochodzą jego rodzice, zmiana rodzaju działania) oraz , a tranzytujący Pluton koniunkcję z Merkurym (zmiany w karierze) i descendentem (umowy, nowe sojusze, zależność od innych). Tranzyty Saturna są bardzo ważne w rozwoju jego kariery. Dodatkowo Jowisz tworzy trygon z Księżycem i Wenus, a Uran tworzył z Wenus sekstyl. Jak widać tranzyty pokazują, że całkowicie zmieni się (Uran) sposób działania Argentyńczyka i jego cele życiowe (Saturn), otoczenie i sposób działania (Księżyc), a także poszerzą się jego kompetencje i wpływ na otoczenie (Merkury).


Progresje planet na wybór papieża Franciszka
Progresje sekundarne Jorge Marii Bergoglia na dzień wyboru na papieża 13.03.2013 g. 19:06

W horoskopie progresywnym Wenus tworzy trygon z urodzeniowym Słońcem, co często jest wyznacznikiem sukcesu, promocji, wypełnienia swojego powołania, nowego lepszego etapu w życiu, spełnienia marzeń. Oprócz tego Wenus aplikuje koniunkcją z medium coeli (kariera, zaszczyty wysokie stanowisko). Progresywne Słońce uruchamia urodzeniową opozycję w horoskopie Bergoglia: zbliża się do koniunkcji z Saturnem (kariera, struktury kościelne, trwałość tradycji) i do opozycji z Neptunem (wiara, ewangelizacja).

Ciekawa jest relokacja horoskopu papieża Franciszka na Rzym, gdzie ascendent przechodzi mu do dyplomatycznej Wagi, a Słońce i Jowisz do tzeciego domu, zaś Merkury do czwartego. Bergoglio, mimo że na stałe mieszkał w Argentynie, biegle zna włoski i świetnie mówi w tym języku, jego rodzice byłi rodowitymi Włochami. Czuje się tam na pewno jak w domu na co Jowisz i Merkury na imum coeli jednoznacznie wskazują. Włosi też go szybko zaakceptują i niedługo okaże się, że żaden z niego Argentyńczyk, tylko prawie rodowity Włoch.

Relokacja horoskopu papieża Franciszka na Rzym

Horoskop relokacyjny horoskopu Jorge Marii Bergoglia na Rzym, Włochy

Ascendent w znaku Raka wskazuje na dużą wrażliwość Bergoglio, ale też na nieraz zbyt emocjonalne traktowanie służbowych obowiązków. Podczas spotkania z prezydent Argentyny, z którą Bergoglio toczy spór ideowy od dawna, pocałował ją w policzek, czym ją zawstydził, a jednocześnie rozbroił całkowicie. Tak właśnie działa ascendent w Raku. Pozycja Merkurego i Jowisza w znaku Koziorożca pokazuje, że Bergoglio jest tradycjonalistą i nie przeprowadzi obyczajowej i doktrynalnej rewolucji w Watykanie. A jego osobiste planety w Wodniku w kwadraturze z Uranem, który jest na medium coeli w X domu horoskopu będą ujawniać się w podróżach zagranicznych (będzie bardzo dużo jeździł po świecie) i w codziennym życiu, co na pewno będzie spędzać sen z powiek jego ochroniarzom. Dzięki Słońcu w znaku Strzelca ma dużą charyzmę i posłuch u ludzi, którzy chętnie podążą tam, gdzie ich poprowadzi.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, zaćmienie Słońca, Jorge Maria Bergoglio, Watykan, horoskop pontyfikatu, Franciszek


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12