Astrolog Izabela Podlaska

Pontyfikat Franciszka

Data publikacji: 2013-03-19 23:13:00

W zeszłą środę 13 marca 2013 roku wybrano w Rzymie nowego papieża. Został nim Argentyńczyk Jorge Bergoglio. Biały dym pojawił się nad Kaplicą Sykstyńską o godzinie 19:06. Był to z punktu widzenia astrologii elekcyjnej bardzo ciekawy moment, który bierze się za początek pontyfikatu nowego papieża. Oficjalna inauguracja jest później (dziś odbyła się taka uroczystość w Rzymie z okazji wyboru papieża Franciszka), ale to właśnie moment ukazania się białego dymu przerywa „bezkrólewie” w Państwie Watykan i rozpoczyna pontyfikat nowego papieża i jego panowanie.

Pontyfikat papieża Franciszka

Pontyfikat Franciszka 13.03.2013 g. 19:06, Rzym, Włochy, klasyfikacja: A,
źródło: relacje na żywo w mediach, archiwum autorki


Horoskop pontyfikatu papieża Franciszka ma duży wpływ znaku Barana i planety Uran. Już samo to, że jest pierwszym papieżem spoza Europy, uważane jest za rewolucję w Watykanie. Uran w koniunkcji z Marsem na descendencie pokazuje, że Franciszek radykalnie zmieni relację między Kościołem i wiernymi. Już po tygodniu widać, że Franciszek będzie przełamywał bariery i wychodził do ludzi, a także uprości wiele procedur kościelnych.

Pontyfikat papieża Jana Pawła II

Pontyfikat Jana Pawła II 16.10.1978 g. 18:18, Rzym, Włochy, klasyfikacja: A,
źródło: relacje prasowe, archiwum autorki

Ciekawe jest, że pontyfikat Franciszka ma te same osie, co horoskop pontyfikatu Benedykta XVI, co wskazuje na kontynuację tej samej polityki i reform, które rozpoczął jego poprzednik. Kolejne uderzające podobieństwa są z horoskopem pontyfikatu Jana Pawła II, w którym też Uran z Marsem są na descendencie, również w znaku władanym przez Marsa – w Skorpionie. Wojtyła był przecież pierwszym od setek lat papieżem obcokrajowcem, nie Włochem. Silny Uran jest też w horoskopie pontyfikatu Jana XXIII, który jako pierwszy w XX wieku zaczął głębokie reformy w Kościele.

 

Pontyfikat papieża Jana XXIII
Pontyfikat Jana XXIII 21.06.1963 g. 11:22, Rzym, Włochy, klasyfikacja: A,
źródło: relacje prasowe, archiwum autorki


Nie jest jeszcze znana pewna godzina urodzenia papieża Franciszka czyli Jorge Marii Bergoglia, mam nadzieję, że hiszpańskojęzyczni astrologowie niedługo ją zdobędą. Franciszek ma Słońce w znaku Strzelca, co od razu robi z niego duchowego przywódcę i autorytet, który nie ogląda się na regulaminy i robi to, na co ma ochotę. Księżyc w koniunkcji z Wenus w znaku Wodnika w kwadraturze z Uranem pokazuje, że Bergoglio jest dziwakiem, który jest uparty i chodzi własnymi drogami. Na pewno jeszcze nie raz zaskoczy swoich podwładnych, wiernych i ochronę ekscentrycznym zachowaniem. Mars w znaku Wagi czyni z niego dobrego dyplomatę, który będzie umiał dogadać się z politykami i dość szybko odnajdzie się w gąszczu watykańskiej dyplomacji. Nota bene Karol Wojtyła też miał Marsa w Wadze. Kwadratura Marsa do Merkurego w znaku Koziorożca pokazuje, że jego wypowiedzi będą kontrowersyjne, a reformy nie będą dotyczyć doktryny i spraw wiary. Merkury w koniunkcji z Jowiszem czyni go dobrym mówcą, który mimo Słońca w Strzelcu nie będzie lał przysłowiowej wody na ambonie. Na pewno będzie to jedna z ciekawszych postaci w historii Kościoła.

 Jorge Maria Bergoglio

Jorge Maria Bergoglio ur. 17 grudnia 1936 r. Buenos Aires, Argentyna, godzina nieznana,
klasyfikacja: X, źródło: http://www.news.va, archiwum autorki

UWAGA! Horoskop z godziną urodzenia Jorge Marii Bergoglia 17.12.1936 g. 21:00, klasyfikacja AA,
godzina z aktu urodzenia, znajdziesz we wpisie "Horoskop papieża Franciszka"

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, horoskop pontyfikatu, Franciszek, Jan Paweł II, Jan XXIII, Benedykt XVI, Jorge Maria Bergoglio, Watykan


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12