Astrolog Izabela Podlaska

Koniec Benedykta XVI

Data publikacji: 2013-02-11 15:10:00

Dzisiaj 11.02.2013 po godz.11:00 po nowiu w znaku Wodnika papież Benedykt XVI ogłosił, że podjął decyzję o abdykacji. Oficjalnie urząd ma opuścić 28.02.2013 r. o godz. 20.00 czasu miejscowego. To pierwszy od kilkuset lat papież, który kończy karierę w ten sposób.

Joseph Ratzinger wybrany na papieża

Joseph Ratzinger wybrany na papieża 19.04.2005 roku, Watykan, źródło: www.vatican.va

Kardynał Ratzinger został wybrany papieżem i przyjął imię Benedykta XVI 19.04.2005 r. o godz. 17:50 w Watykanie. Horoskop postawiony na ten moment pokazuje, jaki będzie jego pontyfikat i jak papież będzie odbierany przez wiernych. Przybierając nowe imię i obejmując funkcję papieża radykalnie zmienił wizerunek. Wcześniej jako bardzo konserwatywny kardynał i szef Kongregacji Nauki Wiary walczył z tym, co nowe, nieznane i obce katolikom, czyli z homoseksualizmem, innowiercami, używaniem prezerwatyw itp. Jako Benedykt XVI próbował stworzyć wizerunek dobrego pasterza, ale jego skrajne poglądy i waleczne wypowiedzi zraziły do niego nie tylko Muzułmanów.

 Pontyfikat Bendykta XVI horoskop

Pontyfikat Benedykta XVI 19.04.2005 g. 17:50, Watykan, Włochy,
klasyfikacja: A, źródło: informacje w mediach, archwium autorki

W horoskopie papieskiej elekcji Słońce jest w znaku wojowniczego Barana, zaś ascendent w znaku dyplomatycznej Wagi. Benedykt próbował ugasić co chwila wybuchające pożary w Kościele katolickim w białych rękawiczkach, czyli „na Wagusię” - często udając, że nic się nie dziele lub zwlekając z podjęciem radykalnych kroków. Tak było na przykład z aferą pedofilii w kościele niemieckim, która kilka lat temu wzburzyła tamtejsza opinię publiczną.

Na moment ogłoszenia decyzji o abdykacji Uran był w ścisłej koniunkcji z descendentem horoskopu elekcji na papieża (12.02.2013 będzie zerowy aspekt). Uran już w 2012 roku robił dwa przejścia przez ten punkt w horoskopie, ale teraz jest ostatnie przejście. Z tego wniosek, że Benedykt już od kilku miesięcy rozważał tę decyzję. Jak widać nowoczesne metody kontaktu z wiernymi, jak na przykład założenie Benedyktowi konta na Twitterze, nie podziałały. Niepopularny i coraz mniej sprawny postanowił jak widać oddać ster Kościoła w inne ręce.

 Pontyfikat Bendykta XVI horoskop ogloszenia abdykacji


Tranzyty na horoskop pontyfikatu Benedykta XVI na moment ogłoszenia abdykacji 11.02.2013 g. 11:00, Watykan


Wczorajszy nów Księżyca był w znaku Wodnika, oznaczającego sprawy społeczne, ale i wskazujący na zmianę pokoleń. Nów tworzył kwadraturę z Saturnem, który symbolizuje tradycję i wysokie stanowiska. Nowie i pełnie przyspieszają działanie tranzytów i jeśli tworzą aspekty z planetami społecznymi (Jowiszem lub Saturnem), mogą zapowiadać duże zmiany społeczne, obyczajowe i polityczne. Dwa tygodnie temu swoją abdykację zapowiedziała królowa Holandii Beatrix (o czym pisałam na blogu we wpisie Wodnik abdykuje na pełni w Lwie), kiedy Słońce i Księżyc też były w kwadraturze z Saturnem.

Jesteśmy wciąż pod wpływem kwadratury Urana z Plutonem, która oznacza zmianę władzy i nowe kierunki w każdej dziedzinie życia. Dla Watykanu abdykacja Benedykta XVI zapowiada nowy, zaskakujący rozdział w nowożytnej historii Kościoła. Ciekawe, że na horoskop urodzeniowy Ratzingera nie działają teraz żadne znaczące tranzyty planet, oprócz Jowisza, który robi opozycję z jego Saturnem. Może dlatego, że w takich przypadkach działa o wiele silniej horoskop elekcji na urząd papieża.

 Horoskop Josepha Ratzingera


Joseph Alois Ratzinger ur. 16.04.1927 g. 4:15, Marktl, Niemcy,
klasyfikacja: AA, źródło: akt urodzenia, www.astro.com

na zewnątrz tranzyty na moment ogłoszenia rezygnacji

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Uran, Księżyc, Wodnik, nów, elekcje, Benedykt XVI, Ratzinger


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12