Astrolog Izabela Podlaska

Narodziny małego księcia

Data publikacji: 2013-07-24 01:11:16

Po długich oczekiwaniach w poniedziałek 22.07.2013 roku o godzinie 17:24 czasu polskiego (16:24 czasu miejscowego) w Londynie przyszedł na świat syn Williama i Kate. Cała brytyjska rodzina królewska czekała na ten moment, a wraz z nimi cały świat. W poprzednim wpisie testowałam zasady astrologii horarnej proponowane przez Williama Lilly'ego w „Astrologii chrześcijańskiej. Najwidoczniej horoskop nie był radykalny (ważny), a nasza grupowa ciekawość na kursie nie wystarczyła, żeby astrologiczna wyrocznia, jaką jest astrologia horarna, odpowiedziała łaskawie na nasze pytanie.

Mały książę nie ma jeszcze imienia, ale jego horoskop jest na tyle ciekawy, że postanowiłam już teraz pokusić się o wstepną analizę jego horoskopu. Więcej przeczytacie za tydzień w moim artykule w tygodniku „Gwiazdy mówią” i może szybciej na Astroportal.pl

Syn Kate i Williama

Publiczny debiut małego księcia, już jako jednodniowe dziecko musi zmierzyć się ze swoimi publicznymi funkcjami, tak działa czasami Księżyc w Koziorożcu, foto @ www.royal.gov.uk

Dziecko przyszło na świat w wyjątkowym dniu. Na niebie tworzyła się pełnia Księżyca i aż trzy obiekty zmieniały w ten dzień znak zodiaku: Wenus o 14:42 przechodziła z Lwa do Panny, Słońce o 17:57 przechodziło z Raka do Lwa, a Księżyc o 20:08 zmieniał znak z Koziorożca na Wodnika. Wiele osób (w tym media na całym świecie) zastanawiało się, spod jakiego znaku zodiaku będzie dziecko Williama i Kate: spod Raka czy spod Lwa? Dziecko załapało się jeszcze na Słońce w Raku i Księżyc w Koziorożcu, natomiast Wenus w jego horoskopie jest już w Pannie. Czy to przypadek, czy tak musiało być?

Syn Kate i Williama horoskop 

Syn księcia Cambridge Wilhelma i jego żony, księżnej Cambridge Katarzyny ur. 22.07.2013 g. 16:24 BST, Londyn, Wielka Brytania, klasyfikacja: A, źródło: oficjalny komunikat rodziny królewskiej www.dukeandduchessofcambridge.org

Każde dziecko dziedziczy wiele cech charakteru po rodzicach i dziadkach. W astrologii takie zjawisko nazywamy dziedziczeniem planetarnym. Polega ono na tym, że w rodzinie rodzą się dzieci o podobnych układach planet i osi horoskopu do rodziców. Każda rodzina ma swój indywidualny wzór, który pojawia się w każdym pokoleniu. W niektórych rodzinach więź rodziców z dziećmi jest większa, ponieważ mają planety osobiste (Słońce, Księżyc, Wenus, Merkurego, Marsa) w tych samych lub harmonijnych znakach zodiaku. W tych rodzinach, które toczą ze sobą wewnętrzne spory i walki, planety są w znakach, które  ze sobą rywalizują (są w opozycji) lub nie rozumieją potrzeb najbliższych czy też mają odmienne cele życiowe (kiedy są w kwadraturze).

O relacje rodzinne Kate i Williama z ich nowo narodzonym synkiem nie musimy się obawiać. Książę ma bowiem Słońce w znaku Raka, tam gdzie jego mama ma Księżyc, a tata ma i Słońce, i Księżyc. Będą więc ze sobą bardzo silnie związani, a William okaże się wspaniałym ojcem. Będzie nawet więcej czasu poświęcał dziecku niż żonie. Ich małżeństwo bardzo się umocni dzięki powiększeniu rodziny, ponieważ ludzie, którzy mają w swoim horoskopie planety osobiste w znaku Raka, nie czują się spełnieni, dopóki nie mają swoich dzieci i nie stworzą rodziny. Na pewno będą się starali szybko o kolejne dzieci.

Horoskop porównawczy księcia Williama i syna

Horoskop porównawczy księcia Williama (w środku) i jego syna (na zewnąrz)


Ciekawe jest, że w brytyjskiej rodzinie królewskiej od kilku lat powtarza się pewien wzór dziedziczenia planetarnego, co zauważył niedawno świetny norweski astrolog Andrew Bevan: każde nowe dziecko ma Księżyc w znaku, w którym znajduje się Słońce matki. Jest to charakterystyczny rys astrologiczny tej rodziny. Książę Karol ma Księżyc w Byku, gdzie swoje Słońce ma królowa Elżbieta. William ma Księżyc w Raku, gdzie swoje Słońce miała księżna Diana. Syn Williama i Kate ma Księżyc w Koziorożcu, gdzie swoje Słońce ma Kate. To również potwierdza bardzo silne więzy, jakie z matką będzie miał mały książę.

Kate i jej syn horoskop porównawczy


Horoskop porównawczy księżnej Cambridge Kate (w środku) ur. 9.01.1982, godzina nieznana, Londyn i jej syna (na zewnąrz)

Syn książęcej pary będzie osobą kontrowersyjną, bo tak odbierane są osoby urodzone z Księżycem w znaku Koziorożca, podczas pełni Księżyca. Gdyby urodził się kilkanaście minut później, byłby zodiakalnym Lwem. Lew to znak królewski, a co za tym idzie osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku lubią pokazywać się publicznie, chwalić się, występować przed publicznością. Los chciał natomiast, że młody książę urodził się ze Słońcem w znaku Raka, a to oznacza, że będzie cenił swoją prywatność i z trudem znosił zainteresowanie mediów jego osobą. Wręcz będzie obsesyjnie bronić swojej rodziny i prywatności i na tym tel może dochodzić do spięć między nim a dziennikarzami. Ma bowiem Marsa w znaku Raka, a to oznacza, że jest łagodny jak baranek, dopóki nic złego nie dzieje się jego bliskim i rodzinie.

Słońce w Raku to jednocześnie duże przywiązanie do tradycji. Jego rodzice są nowoczesną parą, on natomiast jako przyszły król może bardziej tradycyjnie podchodzić do protokołu królewskiego i rodzinnych zwyczajów, a wręcz przywrócić stare ceremoniały i hołdować starym zasadom.

To, że nie urodził się pod królewskim znakiem Lwa, nie oznacza, że będzie złym kandydatem na króla. Wręcz przeciwnie. Nie każdy Lew jest taki sam. Tegoroczne będą bardziej zahukane i mniej odważne. Gdyby urodził się ze Słońcem w znaku Lwa, doświadczałby przez całe życie nieharmonijnej kwadratury Słońca z Saturnem (Saturn jest w pierwszych stopniach znaku Skorpiona). Saturn jest uważany w astrologii za planetę złoczynną, powodującą problemy, opóźnienia, kompleksy i późne dojrzewanie. Los uchronił syna książęcej pary od tych cech. Słońce małego księcia jest w o wiele lepszej pozycji, bo w znaku Raka, gdzie przebywa od czerwca dobroczynna planeta Jowisz, która w tym znaku działa bardzo pozytywnie, bo jest w znaku swojego wywyższenia. Syn Kate i Williama będzie więc miał w życiu dużo szczęścia i będzie wrażliwym, hojnym i dobrym człowiekiem, chętnie będzie się dzielił z innymi tym, co ma i z czasem może się zaangażować silnie w pracę charytatywną, jak jego nieżyjąca babcia księżna Diana.

Horoskop małego księcia wskazuje, że mimo iż przyszedł na świat w najbardziej znanej rodzinie królewskiej, od małego będzie musiał wypełniać wiele obowiązków, które omijają inne dzieci w jego wieku. Każdy jego krok będzie śledzony przez media, każdy etap jego życia będzie dokładnie fotografowany i komentowany publicznie. Księżyc w Koziorożcu oznacza, że dziecko będzie od małego uczone protokołu i odpowiedniego zachowania się, może źle znosić uciążliwości wielkiej popularności, ale z drugiej strony będzie posłuszne rodzicom i szybko będzie wiedziało, co mu wypada, a co nie. Ascendent w znaku Skorpiona i stellum planet w ósmym domu horoskopu wskazują, że dziecko będzie umiało ochronić swoją prywatność i z dystansem odnosić się do wścibskich dziennikarzy. Wenus w znaku Panny w opozycji do Neptuna i silny wpływ znaku Skorpiona, Raka i Koziorożca wskazuje, że będzie to chłopiec, a później mężczyzna, za którym kobiety będą szaleć. Jako dziecko może być wątłego zdrowia, bo Księżyc jest w znaku swojego wygnania. Jeśli nie wybierze kariery wojskowej, do której świetnie się nadaje (o czym świadczy ascendent w Skorpionie i koniunkcja Marsa z Jowiszem), może odnieść sukces w biznesie, bankowości i nieruchomościach.

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Księżyc, Koziorożec, astrologia partnerska, ciąża, horoskop dziecka, Rak, William i Kate, William Lilly, Mars, Skorpion, Astrologia chrześcijańska, dziecko Williama i Kate


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12