Astrolog Izabela Podlaska

Jakie naprawdę są Wodniki?

Data publikacji: 2013-02-03 15:59:00

O znaku Wodnika krąży wiele astrologicznych przesądów. Że indywidualista, odludek i szalony naukowiec, z którym nie można się dogadać. Nic bardziej mylnego. Osoby urodzone ze Słońcem w znaku Wodnika (21.01-18.02) są bardzo towarzyskie i chętnie nawiązują znajomości, które przez długie lata pielęgnują.

Ciekawski znak powietrzny
Wodnik należy do znaków żywiołu powietrza razem z Bliźniętami i Wagą. Dlatego lubi zdobywać nowe informacje i uczyć się. Tak, rodzice Wodników dobrze przeczytali. Wodniki lubią zdobywać wiedzę, ale same muszą wybrać przedmiot swoich studiów. Dlatego w dzieciństwie nie zawsze są lubiane przez nauczycieli i sprawiają kłopoty rodzicom, bo bardziej interesują je zajęcia pozalekcyjne i uczenie się dziedzin, które nie należą do szkolnego kanonu. Wodniki lubią wszystko, co nowe i niezbadane. Interesują się nowoczesnymi technologiami, naukami ścisłymi lub społecznymi, bo w ten sposób mogą zrozumieć otaczający je świat i mieć na niego wpływ. W żywiole powietrza reprezentują komunikację niewerbalną i alternatywne sposoby komunikowania się za pomocą nowoczesnych urządzeń. Kiedyś był to telegraf, teraz jest nim telefon ze stałym dostępem do Internetu. Wodniki są znakiem bardzo towarzyskim przez żywioł powietrza, do którego należą. Muszą mieć grupę znajomych lub subkulturę, z którą się identyfikują. Przecież dopiero na tle innych Wodnik może się wyróżniać i zgłaszać swój sprzeciw lub votum separatum. Bez grupy Wodnik nie jest sobą. Wie o tym każdy, kto ma Wodnika wśród znajomych.

Znak Wodnika

Znak Wodnika, ilustracja z książki astrologicznej z  XV wieku, źródło: www.wikipedia.org

Uparty jak jakość stała
Upór i niezależność Wodnika biorą się z tego, że ten znak należy do grupy znaków stałych razem z Bykiem, Lwem i Skorpionem. Dlatego Wodnik z uporem forsuje swoje poglądy, nie słucha się nikogo i nic nie jest w stanie przekonać go, że nie ma racji, jeśli on myśli inaczej. Stałość Wodnika przejawia się w jego upodobaniu do powtarzania tych samych treści do znudzenia. Dlatego Wodniki świetnie udoskonalają pomysły innych, bo mają cierpliwość znaku stałego do mozolnej pracy nad jakimś projektem, pomysłem czy wynalazkiem. Wodniki mają mniej inwencji, a więcej umiejętności dopracowywania już istniejących rozwiązań. Dążą do perfekcji w tym, co robią, choć nie zawsze mają chęć, aby robić to w tym czasie, kiedy jest to konieczne. Kiedy prosisz Wodnika, żeby coś zrobił, możesz mieć pewność, że wykona to po swojemu i w swoim  czasie. Mimo że Wodnik jest znakiem towarzyskim, to do pracy w grupie rzadko się nadaje.

Charytatywność znaku ludzkiego
Wodnik działa społecznie i w obronie społecznych idei równości, wolności, niepodległości i niezależności, walczy o prawa człowieka oraz prawo do edukacji. Wynika to z tego, że należy do grupy znaków ludzkich razem z Bliźniętami, Panną, Wagą i częściowo ze Strzelcem (nie podejmuję się teraz rozstrzygnąć odwiecznego sporu, która część znaku Strzelca jest ludzka, a która zwierzęca). Jako mistrz komunikacji niewerbalnej Wodnik dogada się jednak ze wszystkimi, nawet ze zwierzętami. Koty, psy, króliki i chomiki nie mają przed nim tajemnic. Pomaga mu w tym komitywa z opozycyjnymym zwierzęcym znakiem Lwa. Wiele Wodników z czasem (po saturnicznemu) dorabia się gromadki domowych zwierząt, które traktowane są w ich domu na równi ze wszystkimi domownikami. Wiele Wodników walczy o prawa zwierząt i angażuje się w społeczne inicjatywy w obronie ich praw.

Geniusz Wodnika
Wodnik dąży do wykorzystania maksymalnie swoich talentów, jest przekonany o swojej wyjątkowości i geniuszu. Dlatego zdarza się, że dzięki uporowi, pracy i nie zrażaniu się przeciwnościami ich talent staje się oszlifowanym diamentem. Wodnik chce być kimś i pokazać, na co go stać. Ma bowiem przekonanie o swojej wyjątkowości, co łączy go z opozycyjnym znakiem Lwa. Najlepszym tego przykładem jest horoskop i życie Mozarta. Żeby jednak do tego dojść, musi przebyć długą drogę i mieć kogoś, kto zmobilizuje go do pracy. Co jest bardzo trudnym zadaniem.


Znane Wodniki: Wolfgang Amadeusz Mozart, Tadeusz Kościuszko, Abraham Lincoln, Charles Darwin, Juliusz Verne, Federico Fellini, Germaine Greer, Humprey Bogart, Kalina Jędrusik, królowa Beatrix, Oprah Winfrey, Ronald Reagan, Bob Marley, Shakira, Doda.


Więcej o znaku Wodnika przeczytasz w przygotowywanym do druku numerze „Astrologii Profesjonalnej” 4(9)/2012

Tagi: astrologia, horoskop, Izabela Podlaska, Wodnik, Lew, żywioł powietrza, znaki stałe, Astrologia Profesjonalna


Kwartalnik Tarocista nr 20 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 13 Kwartalnik Tarocista nr 19 Kwartalnik Astrologia Profesjonalna nr 12